Exit game neboli escape game

Koncept této fascinující hry má mnoho jmen. Ať už se mluví o exit game, escape game nebo exit the room game vždy se jedná o to stejné – o únikovou hru. Pokud jste ještě na žádné podobné hře nebyli, níže se dozvíte o co že se to vlastně jedná.

Escape game - úspěšný tým

Úspěšný tým na escape game Lafayettův žalář

Escape game – o co se vlastně jedná

Escape game je týmová hra, často pro 2-5 hráčů, která může mít nejrůznější témata. Společné však mají to, že se během časového limitu snažíte splnit co nejvíce úkolů, abyste dosáhli svého cíle. Nacházíte nejrůznější předměty, zjišťujete, jak fungují, jak Vám pomohou, získáváte nové informace a indicie, dáváte dohromady skládačky, hledáte klíče, kódy atp.

 

Historie únikových her

Únikové hry se zprvu objevovaly v počítačových verzích v podobě flashových her. Později se začaly objevovat jejich reálná zpracování na nejrůznějších místech v ČR. Přibližně od roku 2014 pak vznikají nové a nové hry také v České republice. V současnosti si už můžete několik escape game zahrát také na chytrých telefonech. V každém případě se elektronická verze nevyrovná zážitku, který Vám přinese reálná hra.

 

Exit game Olomouc

Fanoušci únikových her mohou jít v Olomouci hned na několik různých exit game, které se značně liší tématem, úkoly a v neposlední řadě také kvalitou zpracování. Hry mohou být svým zaměřením o hledání, jiné spíše o šifrování, narazíte ale také na mix nejrůznějších úkolů, kde se bude vyžadovat, aby byl Váš tým co nejvíce rozmanitý. Důležité sice je, který systém Vám nejvíce vyhovuje, jakmile ale přijdete na to, o čem únikové hry jsou, žádný z nich Vás nezaskočí.

 

Escape Plan Olomouc

Značka Escape Plan Vám v Olomouci přináší hru Lafayettův žalář, jejíž vývoj trval více než rok. Díky tomu se můžete těšit na do posledního detailu propracované a jedinečné úkoly, skutečný příběh z 18. století a na autentickou atmosféru žaláře. Díky přizpůsobitelnosti hry si u nás užijí turisté, skupiny přátel, rodiny, děti i senioři.

Více o naší hře a o jejím příběhu se dozvíte zde.